Infolinka: 0905 11 11 83
sk-SKen-US
Menu
              
EuroRoma 2012

EuroRoma 2012

15. novembra 2012

„EuroMilano in tour ... EuroRoma 2012“ - 12. ročník populárneho univerzitného podujatia sa tento rok presunul do Ríma, hlavného mesta Talianska. Zúčastnilo sa na ňom vyše 1800 študentov z 37 krajín. Súťažilo sa vo futbale, futsale, volejbale, basketbale, atletike a cheerleadingu (roztlieskavačky). Zastúpenie v Ríme mala aj naša vysoká škola a to vo futsale a basketbale.

Osemfinálová dráma vo futsale

Na turnaji vo futsale sa zúčastnilo 32 tímov, rozdelených do ôsmich štvorčlenných skupín. Náš tím bol v skupine G. Do osemfinále postupovali dva najlepšie tímy zo skupiny.

VŠEMvs – ESCP Londýn 0 : 0

Na úvodný zápas sme nastúpili proti anglickému súperovi a hneď od začiatku sme zvolili defenzívnu taktiku, ktorá nám vychádzala. Z viacero šancí, ktoré sme mali, sa nám nepodarili premeniť ani jednu, a tak sa zápas skončil bezgólovou remízou 0:0.

VŠEMvs – WFI Ingolstadt 3 : 0

V druhom zápase sme natrafili na nepríjemného nemeckého súpera, začali sme opäť defenzívne, no postupne sme začali kontrolovať hru aj v útoku a vytvárali sme si šance na skórovanie. Najvážnejšia prišla po faule na útočnej polovici, kde si Michal Juházy postavil loptu na priamy kop a nekompromisnou strelou prestrelil „všetko, čo mu v ceste stálo“ a dostali sme sa do vedenia 1:0. V druhom polčase začal súper viacej riskovať a vysunul obranu, my sme to však využili v náš prospech a jednoduchou hrou sme sa dostávali do protiútokov a v 14. minúte Lukáš Kopanický krásnym gólom do „šibenice“ zvyšoval skóre na 2:0. Nás však dva góly neuspokojili a pokračovali sme vo výbornej hre a konečný stav upravil opäť Michal Juházy na 3:0.

VŠEMvs – SSE Stockholm 0 : 0

V poslednom zápase v skupine sme narazili asi na najťažšieho súpera. Zápas sa začal neskoro o 20.00, kedy už bola dosť zima a podmienky na hru neboli ideálne, na vlhkom ihrisku sa dosť šmýkalo, čo bolo nepríjemné. Súper na nás vyvíjal od začiatku vysoký tlak, my sme opäť stavili na defenzívu a kolektívny výkon. Šancí v zápase na oboch stranách bolo pomenej, najväčšiu mal súper v prvom polčase, no výborne chytajúci Edilson António ju zneškodnil a zápas sa skončil výsledkom 0:0.

Našu skupinu napokon vyhral Stockholm, my sme sa s 5 bodmi a skóre 3:0 umiestnili na druhom mieste v skupine a postúpili sme tak do osemfinále.

VŠEMvs – UK Bratislava 0:0 po predĺžení 8:9

V osemfinále sme natrafili na tím UK Bratislava. Zápas začal opatrne z oboch strán. Šance si vypracovali obe mužstvá, bol to veľký boj a úradovala opäť vzorná defenzíva a výborne chytajúci brankár Edilson António. Zápas sa v riadnom hracom čase skončil remízou 0:0 a nasledovali  pokutové kopy, ktoré priniesli veľkú drámu. O víťazovi zápasu rozhodla až 11 séria pokutových kopov a konečný stav po strelách z bieleho bodu bol 8:9 pre nášho súpera.

Účinkovanie našich futsalistov sa tak skončilo v osemfinále s veľmi vysokou úspešnosťou, keď v riadnom hracom čase neprehrali ani jeden zápas a neinkasovali ani jeden gól. Na  turnaji podali famózny tímový výkon a úspešne reprezentovali našu vysokú školu. V konečnom poradí skončili na 9.-16. mieste.

Basketbalové štvrťfinále

V basketbalovom turnaj bojovalo 20 tímov v piatich štvorčlenných skupinách, kde prvé dva tímy zo skupiny postupovali do vyraďovacích bojov.

Roma TRE – VŠEMvs 18 : 29


Na úvodný zápas sme nastúpili proti tímu domácej univerzity. Zápas sme mali od začiatku stretnutia pod kontrolou, dostali sme sa do vedenia, ktoré sme si udržali až do konca a do turnaja sme tak vstúpili víťazne.

HEC Paris – VŠEMvs Bratislava 16 : 30


Do zápasu s francúzskym súperom sme vstúpili výbornou obranou, z ktorej sme následne premieňali rýchle protiútoky. V druhom polčase súper začal aktívnejšie brániť, s čím prišli aj jeho chyby, ktoré sme dokonale využívali, pridali sme k tomu výborný streľbu, a tak druhé víťazstvo bolo na svete.

CTU Praha – VŠEMvs Bratislava 34 : 27


Posledný zápas v skupine nás čakal proti favoritovi skupiny. My sme sa ho však nezľakli a držali sme s ním krok prvý polčas. Po zmene strán súper dokonale využil svoju výškovú prevahu a dostal sa do vedenia. My sme sa snažili svojou bojovnosťou otočiť skóre, no žiaľ sa nám to už nepodarilo a podľahli sme Prahe rozdielom siedmich bodov.

Zo skupiny sme postúpili z druhého miesta a čakal nás kvalifikačný zápas o štvrťfinálovú miestenku.

LUISS Roma – VŠEMvs Bratislava 22 : 23


Bol to vyrovnaný duel, počas celého zápasu sa nedostal nikto do výraznejšieho vedenia. Očakávala sa teda dráma až do posledných sekúnd. 20 sekúnd pred koncom druhého polčasu nás Martin Krcho dostal dvomi premenenými trestnými hodmi do jednobodového vedenia. Súperovi ostávalo ešte dosť času na posledný útok, zahrali nacvičenú akciu a dostali sa do voľnej strely, ktorá však na naše šťastie nebola víťazná a mohli sme sa tak tešiť z postupu do štvrťfinále.

EU Bratislava - VŠEMvs 23 : 9

Štvrťfinálový zápas nám nevyšiel i napriek tomu, že sme nášho súpera veľmi dobre poznali. Nedokázali sme premieňať otvorená strely, robili sme chyby v obrane a stratili sme veľa lôpt. Zápas sme prehrali a tým sa turnaj pre nás skončil.

Štvrťfinálovú účasť basketbalistov považujeme za úspech, turnaj sme skončili s pozitívnou bilanciou tri výhry a dve prehry a skončili sme na konečnom 5.–8. mieste.

Cena FAIR PLAY pre „EDIHO“

Najväčší úspech dosiahla naša škola vďaka individuálnemu oceneniu. Cenu Fair Play za futsal dostal náš brankár Edilson Carlos António, ktorý ako jediný brankár na turnaji neinkasoval gól v riadnom hracom čase a bol tak oporou celého nášho futsalového tímu. „Prvýkrát som sa zúčastnil na takomto podujatí a som rád, že som mohol byť v našom tíme a musím uznať, že sila mužstva bola tímová, čo ma veľmi prekvapilo. Som hrdý, že som mohol reprezentovať našu vysokú školu a verím, že tomu bude tak i v budúcnosti“, zhodnotil účinkovanie na turnaji Edilson António.

Postrehy študentov

Marek Masár:
„Bola to moja premiéra na podujatí tohto druhu. Po športovej stránke hodnotím turnaj kladne, pretože sme podali kolektívny výkon a môžeme byť na seba právom hrdí, pretože sme splnili hlavný cieľ a tým bol postup zo skupiny a v ceste do štvrťfinále nám chýbalo trochu šťastia pri penaltovom rozstrele. V Ríme sme prežili fantastické štyri dni, na ktoré budem rád spomínať a budem sa tešiť na podobné športové akcie tohto druhu.“

Štefan Kalmár:
„Na turnaji v Taliansku som sa zúčastnil druhýkrát. Bývali sme v novozrekonštruovanom hoteli, ktorý nám poskytoval maximálny komfort. Od centra Ríma, v ktorom sme mali možnosť navštíviť všetky historické pamiatky, sme bývali cca 15 min. Podujatie EUROROMA hodnotím na jednotku a touto cestou by som sa chcel  poďakovať celému pedagogickému tímu, ktorý nám zabezpečil možnosť zúčastniť sa na tomto turnaji.“

Patrik Janáč, kapitán basketbalového tímu:
„Euroroma 2012 bol z pohľadu VŠEMvs objektívne úspešný, pretože sme sa ako basketbalová reprezentácia umiestnili oveľa lepšie, ako na Euromilano 2011. Zápasy sme odohrali veľmi pekne a tímovo a mali sme aj trošku športového šťastia. Umiestnili sme sa na 5.-8. mieste spomedzi 20 tímov, čím sme prekonali minuloročný neúspech, keď sme nevyhrali ani jeden zápas a nepostúpili sme zo základnej skupiny. Dúfam, že v budúcom roku budeme mať možnosť zopakovať minimálne tohtoročný úspech a naďalej sa budeme snažiť vyzdvihovať meno našej vysokej školy športovými výsledkami.“

Účinkovanie študentov, reprezentantov VŠEMvs, považujeme za úspešné. Oba tímy - futsalisti i basketbalisti - si postupom zo základných skupín splnili svoje ciele. Chceli by sme im poďakovať za vzornú športovú reprezentáciu školy. EUROROMA 2012 nám poskytla okrem športového vyžitia i kultúrne vyžitie, mali sme možnosť vidieť a spoznať jednu z najstarších kultúr na svete.

Veľké ĎAKUJEME patrí vedeniu našej vysokej školy, ktoré podporilo toto podujatie a umožnilo tak našim študentom zviditeľniť meno VŠEMvs na medzinárodnom športovom podujatí. 


Tlač

Kalendár udalostí

«december 2023»
poutstštpisone
27282930123
45678910
1112
12.12.2023
855

Decembrový Deň otvorených dverí

V utorok 12. decembra 2023 otvoríme brány našej vysokej školy...
Viac...
13
13.12.2023
856

Zimné športové sústredenie VŠEM v Tatrách 2024

Referát športu a voľnočasových aktivít VŠEM organizuje pre...
Viac...
14151617
18192021222324
25262728293031
1234567