sk-SKen-US
Menu

Hokejisti VŠEMvs sa tešia z víťazstva

18. novembra 2013

18. novembra 2013 hostil Hokejový štadión Vladimíra Dzurillu ďalší zo zápasov EUHL na Slovensku, v ktorom sa stretli tímy Slovenskej technickej univerzity – STU Engineers a Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave – VŠEMvs Managers.

Hráči Slovenskej technickej univerzity nastúpili na svoj druhý zápas v EUHL, keď v prvom meraní síl porazili súperov z Paneurópskej vysokej školy. Pre hráčov VŠEMvs to bol premiérový zápas v EUHL, a tak boli „manažéri“ v očakávaní ako sa tento zápas skončí.

Prvá tretina sa začala v pomalšom tempe zo strany „manažérov“, ktorí sa zo začiatku zápasu na ľade hľadali. To viedlo k miernej hernej prevahe zo strany domáceho mužstva, ktorému sa ale nepodarilo skórovať. Tím VŠEMvs mal v bráne pozorného Matúša Porubského, ktorý podal dobrý výkon a podržal tak celé mužstvo. V prvej tretine sa ujali vedenia „manažéri z VŠEMvs“ po peknej strele z pravej strany, ktorá zapadla za brankára domáceho mužstva. Do kabín po prvej tretine sa odchádzalo za stavu 0:1 pre tím VŠEMvs Managers.

V druhej tretine oba tímy predvádzali pekný útočný hokej, hralo sa z jednej strany na druhú. To viedlo k množstvám šancí pre jeden aj druhý tím, jedinú jednu, ktorú dokázal tím VŠEMvs využiť, bol pekný samostatný nájazd, po ktorom svietil na ukazovateli stav 0:2, a tak sa aj skončila druhá tretina.

V tretej tretine sa pre domáci tím naskytla možnosť hrať presilovú hru. Na 2 minúty odišiel na trestnú lavicu kapitán Matej Drobný a domácemu tímu sa podarilo za krátky čas streliť gól na 1:2. Tím STU Engineers tak vycítil šancu ešte zdramatizovať zápas. Po inkasovaní ďalšieho gólu na 1:3 sa zápas dohrával v dobrom tempe a to prinieslo pre tím „manažérov“ konečné zvýšenie výsledku na 1:4. Tím VŠEMvs Managers sa po kolektívnom výkone môže tešiť z prvého víťazstva v EUHL.

Strelec gólu VŠEMvs Managers Filip Crman:
Zápas bol od začiatku vyrovnaný, ale nás podržal Matúš Porubský veľmi dobre. Podarilo sa nám potom streliť dva góly, tak sme to chceli už udržiavať, ale nakoniec sme inkasovali,  a tak sme museli hrať aj dopredu. Nakoľko sa nám podarilo streliť gól na 1:3, tak sme sa trochu upokojili a s prehľadom dohrali zápas, ktorý sme nakoniec vyhrali 1:4.“

Kapitán mužstva VŠEMvs Managers Matej Drobný:
„Veľmi sa teším ako sme hrali celý zápas. Ešte týždeň pred prvým zápasom sme nevedeli, že budeme môcť účinkovať v tejto lige. Som rád, že to chalani zobrali zodpovedne a podali kolektívny výkon na ľade, aj mimo ľadu. Veľká pochvala patrí brankárovi, ktorý nás podržal."

Góly: 43. Galko (Langfeeder, Kanda) – 8. Mucha L. (Just, Granec), 32. Mucha L. (Granec), 47. Crman (Granec), 59. Mucha M. (Just, Mucha L.)