Infolinka: 0905 11 11 83
sk-SKen-US
Menu
              

Ekonomický a sociálny rozvoj Slovenska

25. novembra 2010

Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave cieľavedome pracuje na svojom kvalitatívnom rozvoji a upevňovaní si jej miesta v systéme vysokých škôl a univerzít Slovenskej republiky. Nezabúda však ani na pozitívne zviditeľňovanie sa doma i v zahraničí.

Od svojho vzniku v roku 2004 vysoká škola pravidelne vždy v novembri organizuje výročnú medzinárodnú vedeckú konferenciu VŠEMvs v Bratislave. Medzinárodný organizačný výbor pod vedením prof. Ing. Viery Cibákovej, CSc., rektorky VŠEMvs tento rok pripravil už šiesty ročník stále známejšieho a populárnejšieho podujatia.

Nad jej organizáciou a priebehom záštitu predseda Bratislavského samosprávneho kraja Ing. Pavol Frešo.

Medzinárodná konferencia na tému „Ekonomický a sociálny rozvoj Slovenska“ (komunálna reforma, spravovanie a manažovanie, trendy vo verejnom živote, regionálny rozvoj) sa konala dňa 25. novembra 2010 už tradične v historických priestoroch Mirbachovho paláca v Bratislave. Zúčastnilo sa jej okolo 70 pozvaných hostí, predstaviteľov verejnej správy Slovenskej republiky, jej orgánov a inštitúcií, domácej akademickej obce, ale aj reprezentantov z viacerých zahraničných vysokých škôl, s ktorými má VŠEMvs v Bratislave podpísané dohody o spolupráci (napr. Vysoká škola podnikání, a.s., Ostrava, Česká republika, Vysoká škola politických a spoločenských věd v Kolíne, Česká republika, Todor Kableshkov Higher School of Transport, Sofia, Bulharská republika, AE, Katowice, Poľsko, Černiveckij torgoveľno-ekonomičnij institut, Černivci – Kyjev, Ukrajina, Fakultet za industrijskij menadžment, Kruševac, Univerzitet Union, Srbsko, University of Applied Sciences, FH Campus, Wien, Rakúsko).

Na konferencii vystúpili so zaujímavými príspevkami na danú tému viaceré známe osobnosti, napr. prof. Ing. Milan Šikula, CSc, riaditeľ Ekonomického ústavu SAV, Ing. Viktor Nižňanský, PhD., vedúci Úradu vlády Slovenskej republiky, Ing. František Palko, bývalý štátny tajomník MF SR a súčasný prezident Inštitútu hospodárskej politiky, doc. Ing. Emília Sičáková – Beblavá, PhD., programová riaditeľka Transparency International, Bratislava, prof. PhDr. Ľudmila Malíková, PhD., riaditeľka Ústavu verejnej politiky a ekonómie, fakulta SEV, UK Bratislava, akad. maliar Marián Minarovič, gen. Sekretár Únie miest Slovenska a ďalší. Z domácej vysokej školy, ktorá usporiadala konferenciu, prezentovala veľmi kvalitný príspevok doc. Ing. Marta Hamalová, CSc. Zo zahraničných účastníkov zaujali odborné príspevky doc. PhDr. Jána Liďáka, CSc., rektora Vysokej školy politických a spoločenských věd v Kolíne, Česká republika a doc. RNDr. Vladimíra Krajčíka, PhD., rektora Vysokej školy podnikání, a.s., Ostrava, Česká republika. Všetky prezentované príspevky domácich i zahraničných autorov budú publikované v zborníku príspevkov z konferencie.

Šiesta medzinárodná výročná vedecká konferencia VŠEMvs v Bratislave sa už tradične vyznačovala dobrou organizáciou a veľmi príjemnou spoločenskou atmosférou. Priniesla zaujímavé odborné príspevky na predmetnú tému, ktoré odrážajú vysokú odbornú úroveň autorov a ich obsah je prínosom pre budúce vedecko-výskumné bádanie a súvisiacu aplikačnú prax. Organizátori tohtoročnej konferencie záverom vyjadrujú ľútosť, že ich pozvanie z dôvodu vysokej pracovnej zaneprázdnenosti nemohol prijať minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Súčasne však vyslovujú nádej, že na budúcej, siedmej, výročnej medzinárodnej konferencii VŠEMvs v novembri 2011 minister školstva už chýbať nebude a svojou prítomnosťou poteší všetkých účastníkov podujatia.

Tlač

Kalendár udalostí

«december 2023»
poutstštpisone
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567