Infolinka: 0905 11 11 83
sk-SKen-US
Menu
              
GROWUP projekty cez program Erasmus+ Key Action 1 YOUTH EXCHANGE

GROWUP projekty cez program Erasmus+ Key Action 1 YOUTH EXCHANGE

14. novembra 2017

V mesiacoch august až október sa v spolupráci so zahraničnými partnermi GROWUP Centra realizovali viaceré projekty v rámci programu Erasmus+ Key Action 1 YOUTH EXCHANGE:   

Na tieto projekty sme vyslali okolo 40 účastníkov z radov študentov, ktorí nám po návrate poslali niekoľko fotografií a zážitkov.

Z projektu Learn Europe with me sme dostali nasledujúci feedback: „metódami neformálneho vzdelávania ako diskutovanie, hry, spolupráca, prezentácie, národnostné večere, workshopy a iné aktivity zamerané na náhľad, porozumenie, medzinárodnú kooperáciu a vytváranie vzťahov pri rozvoji spolupráce a schopností, ako obyvateľa Európy sme porozumeli v tejto téme slabostiam, ako prekonať strach a stereotypy, rozvinúť Európske spolunažívanie a kreativitu. Získali sme schopností a znalostí v oblasti medzinárodnej spolupráce v multikultúrnom prostredí.“

Projekt Art&Culture - our universal common language bol zameraný na rozvinutie schopností na lepšie porozumenie sveta okolo nás, v ktorom žijeme, problémov spojených s menšinami a utečencami, vytvárať múdrejšie rozhodnutia a dávať cenné, pozitívne hodnoty do nášho prostredia a komunity. Tým ovplyvňovať uvedomenie spoluobčanov aj v našom štáte a v celej Európe.

Z projektu We are enterprising - we can do everything!  Sme dostali tento feedback od študenta z 2. ročníka „Myslím si, že za všetkých môžem povedať, že sa nám veľmi páčilo. Zlepšili sme si angličtinu, spoznali veľa nových ľudí. Workshopy boli zaujímavé hovorili sme spolu o podnikaní a o tom aké vlastnosti by mal mať dobrý podnikateľ, taktiež sme pracovali v tímoch a vytvárali si vlastné organizácie. Vytvárali sme aj vlastne Video CV  a rôzne videá.“

Na záver môžeme povedať, že viacerí účastníci sa zhodli na celkovom prínose v oblasti zlepšenia angličtiny každého účastníka, zlepšenie schopnosti komunikácie a spolupráce, dozvedanie sa informácií, zaujímavosti a zvykov z krajín účastníkov a hlavne z Poľska, kde boli projekty organizované a teda aj prostredie lepšie spoznané. Získané nové cenné priateľstvá), ale aj zlepšené obzory v jednotlivých tematikách projektov, ako porozumenie Rómskym menšinám a utečencom, ich kultúre a zvykom, európskym otázkam, podnikaniu a pod.. Malo to veľký prínos do hodnôt a chápania účastníkov a aj po stránske aktívne stráveného času aktivitami a vzájomného spoznávania a prehlbovania svojich zručností.

Výsledky a správy z niektorých projektov očami účastníkov boli prezentované na workshope "Internacionalizácia vzdelávania", ktorý sa konal pri príležitosti 30. výročia programu ERASMUS+ dňa 14.12:2017 GROWUP Centre na VŠEMvs. Viaceré s fotografií z projektov sa zapojili aj do súťaže v rámci tohto workshopu.

Už dnes sa môžete tešiť na nové projekty v nadchádzajúcom kalendárnom roku, už teraz vieme prezradiť, že nám bol schválený projekt z chorvátskym partnerom.

 

Tlač

Kalendár udalostí

«december 2023»
poutstštpisone
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567