Infolinka: 0905 11 11 83
sk-SKen-US
Menu
              
Nová partnerská univerzita v Lisabone

Nová partnerská univerzita v Lisabone

4. októbra 2021

Počas návštevy prorektora pre zahraničné vzťahy v Portugalsku v dňoch 4. až 8. októbra 2021 sa uskutočnila návšteva na novej partnerskej univerzite v Lisabone. ISCTE - Univerzitný inštitút v Lisabone bol založený v roku 1972 ako jedna z prvých moderných verejných univerzít v Portugalsku. Od svojho založenia univerzita rozšírila svoj disciplinárny dosah na štyri fakulty: ISCTE Business School, School of Sociology and Public Policy, School of Technology and Architecture and School of Social Sciences and Humanities.

Svojím zameraním univerzita ponúka možnosti študentom VŠEM absolvovať mobility všetkých študijných programoch, tj. aj o oblasti ekonómie a podnikania, manažmentu MSP ale aj verejnej správy.

Zároveň je to prvý partner v Portugalsku, kde je možné rozvíjať spoluprácu vo všetkých stupňoch vzdelávania od bakalárskeho, cez magisterské až po doktorandské štúdium.

Počas stretnutia na úrovni prorektorov pre zahraničné vzťahy VŠEM a ISCTE sa dohodol podpis ERASMUS+ medzi-inštitucionálnej dohody na obdobie 2021-2027 ako aj memoranda o spolupráci vo vedecko-výskumnej oblasti a na úrovni PhD štúdií.


Tlač

Kalendár udalostí