Infolinka: 0905 11 11 83
sk-SKen-US
Menu
              
Otvorenie nových partnerstiev v Kazachstane a Ruskej Federácii

Otvorenie nových partnerstiev v Kazachstane a Ruskej Federácii

10. októbra 2021

V rámci delegácie vedenej ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivanom Korčokom v dňoch 10. až 12. októbra 2021 do Nur-sultanu v Kazachstane a Nižného Novgorodu v Ruskej federácií nadviazal rektor Vysokej školy ekonómie a manažmentu v Bratislave nové partnerstvá s univerzitami v Kazachstane a Ruskej federácií.

Spoločne s prvým viceprezidentom IT asociácie Slovenska pánom Máriom Lelovským otvorili možnosti spolupráce v spoločných študijných programov, ktoré realizujeme na VŠEM ako svoj záväzok v Digitálnej koalícii Slovenska na základe celospoločenskej objednávky IT sektoru Slovenskej republiky.

Okrem IT oblasti zaujala aj možnosť spolupráce v spoločných študijných programoch v oblasti ekonómie a manažmentu ako aj verejnej správy, pričom diskusia bola aj o spolupráci v oblasti MBA programov. V neposlednom rade sa otvára možnosť spolupráce aj v oblasti mobilít v rámci programu ERASMUS+ ako aj vedy a výskumu.

V hlavnom meste Kazachstanu Nur-sultane sa rektor VŠEM okrem iných stretol s dekanmi dvoch fakúlt Euroázijskej národnej univerzity, ktorá je aktuálne v TOP300 univerzít sveta podľa QS World University Rankings. Ďalej s dekankou Fakulty ekonómie Kazašskej univerzity technológií a podnikania, kde v oboch prípadoch bola ponuka spolupráce prijatá so záujmom a momentálne pripravujeme podpis dohôd o spolupráci.

V Nižnom Novgorode v Ruskej federácií sa okrem iných uskutočnilo stretnutie s prorektorom pre medzinárodné vzťahy Lobachevskej univerzity, kde ponúknutá spolupráca v oblasti spoločných študijných programov zaujala a pripravuje sa dohoda o spolupráci.


Tlač

Kalendár udalostí